Samodzielne wylewanie posadzki betonowej.


Samodzielne wylewanie posadzki betonowej, w wielu przypadkach jest sensownym rozwiązaniem. W każdym przypadku jest opcją o wiele tańszą, niż skorzystanie z usług firm, które wylewaniem podłóg zajmują się zawodowo.

Jak zacząć ta pracę?

Wylewka to końcowa cześć prac. Na początku należy zlikwidować starą podłogę i wybrać pozostałości na około 10 cm wgłąb. Jeśli podłoga ma być ocieplona styropianem, należy także uwzględnić grubość styropianu.Przy ocieplaniu podłogi styropianem, należy wykonać pierwszą wylewkę na którą będzie zakładany styropian, dopiero później tą właściwą. Nie można także zapominać o folii, która zapobiegnie przedostawaniu się wilgoci na świeżo wylaną podłogę.

Posadzka betonowa oczywiście musi być równa. Nie należy jednak liczyć, że luźna zaprawa betonowa zapewni ten efekt. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wyrównywanie świeżo wylanej podłogi choćby deską. Na koniec, by uzyskać idealny efekt, można także zdecydować się na zacieranie posadzki minimalną warstwą cementu. Tak wykonana posadzka, pod warunkiem oczywiście, że nie żałowaliśmy cementu, bez problemu będzie mogła być użytkowana przez wiele lat i z powodzeniem można będzie wykorzystać ją jako podstawę pod płytki czy drewniane panele.

Polecamy również: posadzki maszynowe